Forum * Forum psychotroniczne ...
forum psychotroniczne, parapsychologiczne, metod niekonwencjonalnych * psychotronika.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O bioenergoterapii ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum * Forum psychotroniczne ... Strona Główna -> Tematyka psychotroniczna ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shaamans
AdministratorDołączył: 04 Sie 2007
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 13:09, 17 Cze 2011    Temat postu: O bioenergoterapii ...

O bioenergoterapii

Według medycyny Dalekiego Wschodu bioenergoterapia jest bioenergetycznym działaniem wspomagającym organizm człowieka w zdrowotnych problemach. A dokładniej jest ona działaniem stymulującym, i pobudzającym układ energetyczny. Medycyna chińska znana jest już od II w. p.n.e. Medycyna chińska ma m.in. na celu przywrócenie w naszym organizmie prawidłowego krążenia energii YIN QI oraz YANG QI. Siły te ciągle się ścierają ze sobą, co pozwala na utrzymanie równowagi. Jeśli jedna z energii góruje nad drugą, doprowadza to do nieprawidłowości w działaniu organizmu.

Czy bioenergoterapia to cud?


To żaden cud! Przykładając ręce w określonych (tzw. akupunkturowych) punktach ciała pacjenta, bioenergoterapeuta stara się wyrównać poziom energii w miejscach chorych. Dzięki temu organizm może łatwiej oczyszczać się z toksycznych substacji, (wytwarzanych m.in. przez drobnoustroje), a więc szybciej je zwalczać. Dzieje się tak dlatego, bo bioenergoterapeuta usuwa bloki energetyczne, niekorzystne sygnały z pola aurycznego. I rzeczywiście zdarza się, że dolegliwości leczone w sposób konwencjonalny bez odczuwalnych efektów już po kilku zabiegach energoterapeutycznych zaczynają się \'cofać\' i człowiek stopniowo powraca do równowagi, do zdrowia. Ale nie ma w tym żadnego cudu. A jeśli nawet, to cudu tego dokonuje sam organizm. Bioenergoterapeuta ukierunkowuje tylko jego siły obronne na walkę z chorobą, wzmacnia naturalne zdolności organizmu do samouleczania. Stymuluje organizm. Tak naprawdę to po zabiegu bioenergoterapii organizm sam zaczyna zwalczać dolegliwość. Dlatego trzeba dać taki energetyczny bodziec. Tak można też wyjaśnić, moim zdaniem, przypadki „cudownych wyleczeń" skomplikowanych chorób. Po prostu wzmocniony organizm zaczyna lepiej reagować na leki, leczenie medyczne. Dlatego nie wolno odstawiać leków bez wiedzy lekarza. Jeśli następuje poprawa, zawsze trzeba opowiedzieć o tym lekarzowi, by zadecydował o dalszej terapii, badaniach diagnostycznych.


Co daje nam bioenergoterapia


Tak naprawdę, bioenergoterapia daje bodziec na poziomie energetycznym. Taka stymulacja bioenergetyczna przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu i jego energetyki. Działanie bioenergetyczne stymuluje energetykę wprowadzając nowy prawidłowy porządek, który został zaburzony przez czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, np. szkodliwe środowisko zewnętrzne, stres, chorobę. Polega ono (to działanie) przede wszystkim na usuwaniu energetycznych przyczyn choroby (braków, bloków lub złogów energetycznych) oraz na zasilaniu niedomagających organów. W trakcie przekazu energetycznego ważne jest przebicie się do bloku, lub narządu w którym jest problem. Jeśli energia się przebije, następuje wtedy poprawa. Na ogół, jest to tak, ze po bioenergoterapii poprawa jest po jakimś czasie.


Bioenergoterapia jest metodą terapeutyczną w której to terapeuta poprzez odpowiednie oddziaływanie bioenergią ma za zadanie przywrócić pacjentowi zaburzoną energetykę fizyczną , psychiczną lub emocjonalną. Jest metodą nieinwazyjną, doskonale uzupełniającą metody konwencjonalne, cechuje się holistycznym podejściem do pacjenta.


Jak działa bioenergoterapia


Bioenergoterapia to zespół różnych technik, których celem jest stymulacja organizmu człowieka za pomocą bioenergii. Niektóre z nich (techniki) porządkują bioenergię w układzie energetycznym potrzebującego, lub wykorzystują i uruchamiają energetyczne krążenie w układzie energetycznym organizmu. W innych technikach bioenergii dostarcza terapeuta. Uzupełnia on energię potrzebującemu w miejscach zaburzeń, w ten sposób oddziałuje na organizm osoby energetyzując bioenergią zaburzone strefy energetyczne. Tak naprawdę to bioenergoterapeuta powinien sterować energią. Jest to wtedy bezpieczne zarówno dla osoby potrzebującej jak i dla bioenergoterapeuty.

Bioenergoterapia wzmacnia organizm, i powoduje, że lepiej się czujemy, a dolegliwości ustępują, co jest dużym sukcesem....

Więcej informacji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]

Zabiegi bioenergoterapeutyczne

:: Bioenergoterapia według wiedzy Dalekiego Wschodu jest stymulacją bioenergetyczną układu energetycznego organizmu człowieka. Bioenergoterapia nie jest leczeniem i diagnozowaniem medycznym, nie jest profilaktyką w sensie medycznym. Według medycyny Dalekiego Wschodu bioenergoterapia jest bioenergetycznym działaniem wspomagającym organizm człowieka w zdrowotnych problemach. A dokładniej jest ona działaniem stymulującym, i pobudzającym układ energetyczny.

:: Tak naprawdę, bioenergoterapia daje bodziec na poziomie energetycznym. Taka stymulacja bioenergetyczna przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu i jego energetyki. Działanie bioenergetyczne stymuluje energetykę wprowadzając nowy prawidłowy porządek, który został zaburzony przez czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, np. szkodliwe środowisko zewnętrzne, stres, chorobę. Polega ono (to działanie) przede wszystkim na usuwaniu energetycznych przyczyn choroby (braków, bloków lub złogów energetycznych) oraz na zasilaniu niedomagających organów.

:: Bioenergoterapia to zespół różnych technik, których celem jest stymulacja organizmu człowieka za pomocą bioenergii. Niektóre z nich (techniki) porządkują bioenergię w układzie energetycznym potrzebującego, lub wykorzystują i uruchamiają energetyczne krążenie w układzie energetycznym organizmu. W innych technikach bioenergii dostarcza terapeuta. Uzupełnia on energię potrzebującemu w miejscach zaburzeń, czyli oddziałuje na organizm osoby energetyzując bioenergią zaburzone strefy energetyczne.

:: Poprawa samopoczucia, lub zdrowia następuje dzięki takim właśnie działaniom bioenergetycznym bioenergoterapeuty. To nie bioenergoterapeuta uzdrawia, ale jego działania na system energetyczny człowieka. Dlatego powinien on dokładnie znać system energetyczny człowieka, musi znać bardzo dokładnie przebieg wszystkich kanałów energetycznych, czakr podstawowych, również tych mniejszych punktów energetycznych i poziomów energetycznych aury. Powinien wiedzieć, jak zadziałać na zaburzenia, i jakimi działaniami (technikami) przywrócić prawidłowość w systemie energetycznym. Równowagę przywracają takie właśnie działania na poziomie energetycznym, i dlatego to one przywracają zdrowie, a nie osoba bioenergoterapeuty. Należy dodatkowo też wiedzieć, że wszelkie formy bioenergoterapii opierają się na paru wspólnych założeniach:

1. człowiek nie składa się jedynie z ciała fizycznego;

2. człowiek składa się też z ciała energetycznego zwanego aurą;.

3. każda komórka organizmu ma swój odpowiednik energetyczny;

4. ciało to (energetyczne) składa się z ośrodków energetycznych, tzw. czakr, oraz z systemu kanałów energetycznych, meridianów;

5. czakry są odpowiedzialne za odpowiednie gospodarowanie energią praniczną (przyswajanie, usuwanie, przetwarzanie oraz przesyłanie do innych czakr oraz narządów wewnętrznych człowieka).


Terapia bioenergetyczna polega na:

1. zdiagnozowaniu zaburzeń energetycznych i oczyszczeniu organizmu z tych zaburzeń, usunięcie wszystkich blokad i sygnałów energetycznych.

2. bioenergoterapeuta zasila (stymuluje) organizm pacjenta i jego energetykę odpowiednią energią, a technika przekazywania energii opiera się na zasadzie: "Energia podąża za myślą".

3. na zakończenie zabiegu bioenergoterapeuta zamyka aurę, aby organizm nabrał pewnej odporności na swoim energetycznym poziomie.

Bioenergoterapia wzmacnia organizm, i powoduje, że lepiej się czujemy, a dolegliwości ustępują, co jest dużym sukcesem....

Więcej informacji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]
E-mail:psychotronika@gmail.com


.................................................................

Cytat:
O bioenergoterapii

Według medycyny Dalekiego Wschodu bioenergoterapia jest bioenergetycznym działaniem wspomagającym organizm człowieka w zdrowotnych problemach. A dokładniej jest ona działaniem stymulującym, i pobudzającym układ energetyczny. Medycyna chińska znana jest już od II w. p.n.e. Medycyna chińska ma m.in. na celu przywrócenie w naszym organizmie prawidłowego krążenia energii YIN QI oraz YANG QI. Siły te ciągle się ścierają ze sobą, co pozwala na utrzymanie równowagi. Jeśli jedna z energii góruje nad drugą, doprowadza to do nieprawidłowości w działaniu organizmu.

Czy bioenergoterapia to cud?

To żaden cud! Przykładając ręce w określonych (tzw. akupunkturowych) punktach ciała pacjenta, bioenergoterapeuta stara się wyrównać poziom energii w miejscach chorych. Dzięki temu organizm może łatwiej oczyszczać się z toksycznych substacji, (wytwarzanych m.in. przez drobnoustroje), a więc szybciej je zwalczać. Dzieje się tak dlatego, bo bioenergoterapeuta usuwa bloki energetyczne, niekorzystne sygnały z pola aurycznego. I rzeczywiście zdarza się, że dolegliwości leczone w sposób konwencjonalny bez odczuwalnych efektów już po kilku zabiegach energoterapeutycznych zaczynają się \'cofać\' i człowiek stopniowo powraca do równowagi, do zdrowia. Ale nie ma w tym żadnego cudu. A jeśli nawet, to cudu tego dokonuje sam organizm. Bioenergoterapeuta ukierunkowuje tylko jego siły obronne na walkę z chorobą, wzmacnia naturalne zdolności organizmu do samouleczania. Stymuluje organizm. Tak naprawdę to po zabiegu bioenergoterapii organizm sam zaczyna zwalczać dolegliwość. Dlatego trzeba dać taki energetyczny bodziec. Tak można też wyjaśnić, moim zdaniem, przypadki „cudownych wyleczeń" skomplikowanych chorób. Po prostu wzmocniony organizm zaczyna lepiej reagować na leki, leczenie medyczne. Dlatego nie wolno odstawiać leków bez wiedzy lekarza. Jeśli następuje poprawa, zawsze trzeba opowiedzieć o tym lekarzowi, by zadecydował o dalszej terapii, badaniach diagnostycznych.


Co daje nam bioenergoterapia


Tak naprawdę, bioenergoterapia daje bodziec na poziomie energetycznym. Taka stymulacja bioenergetyczna przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu i jego energetyki. Działanie bioenergetyczne stymuluje energetykę wprowadzając nowy prawidłowy porządek, który został zaburzony przez czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, np. szkodliwe środowisko zewnętrzne, stres, chorobę. Polega ono (to działanie) przede wszystkim na usuwaniu energetycznych przyczyn choroby (braków, bloków lub złogów energetycznych) oraz na zasilaniu niedomagających organów. W trakcie przekazu energetycznego ważne jest przebicie się do bloku, lub narządu w którym jest problem. Jeśli energia się przebije, następuje wtedy poprawa. Na ogół, jest to tak, ze po bioenergoterapii poprawa jest po jakimś czasie.

Bioenergoterapia jest metodą terapeutyczną w której to terapeuta poprzez odpowiednie oddziaływanie bioenergią ma za zadanie przywrócić pacjentowi zaburzoną energetykę fizyczną , psychiczną lub emocjonalną. Jest metodą nieinwazyjną, doskonale uzupełniającą metody konwencjonalne, cechuje się holistycznym podejściem do pacjenta.

Jak działa bioenergoterapia

Bioenergoterapia to zespół różnych technik, których celem jest stymulacja organizmu człowieka za pomocą bioenergii. Niektóre z nich (techniki) porządkują bioenergię w układzie energetycznym potrzebującego, lub wykorzystują i uruchamiają energetyczne krążenie w układzie energetycznym organizmu. W innych technikach bioenergii dostarcza terapeuta. Uzupełnia on energię potrzebującemu w miejscach zaburzeń, w ten sposób oddziałuje na organizm osoby energetyzując bioenergią zaburzone strefy energetyczne. Tak naprawdę to bioenergoterapeuta powinien sterować energią. Jest to wtedy bezpieczne zarówno dla osoby potrzebującej jak i dla bioenergoterapeuty.

Bioenergoterapia wzmacnia organizm, i powoduje, że lepiej się czujemy, a dolegliwości ustępują, co jest dużym sukcesem....

Więcej informacji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]

Zabiegi bioenergoterapeutyczne

:: Bioenergoterapia według wiedzy Dalekiego Wschodu jest stymulacją bioenergetyczną układu energetycznego organizmu człowieka. Bioenergoterapia nie jest leczeniem i diagnozowaniem medycznym, nie jest profilaktyką w sensie medycznym. Według medycyny Dalekiego Wschodu bioenergoterapia jest bioenergetycznym działaniem wspomagającym organizm człowieka w zdrowotnych problemach. A dokładniej jest ona działaniem stymulującym, i pobudzającym układ energetyczny.

:: Tak naprawdę, bioenergoterapia daje bodziec na poziomie energetycznym. Taka stymulacja bioenergetyczna przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu i jego energetyki. Działanie bioenergetyczne stymuluje energetykę wprowadzając nowy prawidłowy porządek, który został zaburzony przez czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, np. szkodliwe środowisko zewnętrzne, stres, chorobę. Polega ono (to działanie) przede wszystkim na usuwaniu energetycznych przyczyn choroby (braków, bloków lub złogów energetycznych) oraz na zasilaniu niedomagających organów.

:: Bioenergoterapia to zespół różnych technik, których celem jest stymulacja organizmu człowieka za pomocą bioenergii. Niektóre z nich (techniki) porządkują bioenergię w układzie energetycznym potrzebującego, lub wykorzystują i uruchamiają energetyczne krążenie w układzie energetycznym organizmu. W innych technikach bioenergii dostarcza terapeuta. Uzupełnia on energię potrzebującemu w miejscach zaburzeń, czyli oddziałuje na organizm osoby energetyzując bioenergią zaburzone strefy energetyczne.

:: Poprawa samopoczucia, lub zdrowia następuje dzięki takim właśnie działaniom bioenergetycznym bioenergoterapeuty. To nie bioenergoterapeuta uzdrawia, ale jego działania na system energetyczny człowieka. Dlatego powinien on dokładnie znać system energetyczny człowieka, musi znać bardzo dokładnie przebieg wszystkich kanałów energetycznych, czakr podstawowych, również tych mniejszych punktów energetycznych i poziomów energetycznych aury. Powinien wiedzieć, jak zadziałać na zaburzenia, i jakimi działaniami (technikami) przywrócić prawidłowość w systemie energetycznym. Równowagę przywracają takie właśnie działania na poziomie energetycznym, i dlatego to one przywracają zdrowie, a nie osoba bioenergoterapeuty. Należy dodatkowo też wiedzieć, że wszelkie formy bioenergoterapii opierają się na paru wspólnych założeniach:

1. człowiek nie składa się jedynie z ciała fizycznego;

2. człowiek składa się też z ciała energetycznego zwanego aurą;.

3. każda komórka organizmu ma swój odpowiednik energetyczny;

4. ciało to (energetyczne) składa się z ośrodków energetycznych, tzw. czakr, oraz z systemu kanałów energetycznych, meridianów;

5. czakry są odpowiedzialne za odpowiednie gospodarowanie energią praniczną (przyswajanie, usuwanie, przetwarzanie oraz przesyłanie do innych czakr oraz narządów wewnętrznych człowieka).


Terapia bioenergetyczna polega na:

1. zdiagnozowaniu zaburzeń energetycznych i oczyszczeniu organizmu z tych zaburzeń, usunięcie wszystkich blokad i sygnałów energetycznych.

2. bioenergoterapeuta zasila (stymuluje) organizm pacjenta i jego energetykę odpowiednią energią, a technika przekazywania energii opiera się na zasadzie: "Energia podąża za myślą".

3. na zakończenie zabiegu bioenergoterapeuta zamyka aurę, aby organizm nabrał pewnej odporności na swoim energetycznym poziomie.


Bioenergoterapia wzmacnia organizm, i powoduje, że lepiej się czujemy, a dolegliwości ustępują, co jest dużym sukcesem....

Więcej informacji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]
E-mail:psychotronika@gmail.com


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez shaamans dnia Pią 13:11, 17 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adapterus
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:21, 22 Lut 2013    Temat postu:

Nie sądzisz autorze tematu, że uprościleś trochę znaczenie bioenergoterapii, oparam się nia już 30 lat i nie uweażam, że jest ona tylko zbiorem technik, bo to by oznaczalo, że moga się nia zajmować roboty, a takl pzreciez nie jest. techniki są zawsze rzeczą wtorną, pierwotną jest postawa czlowieka, jego stan wewnętrzny od ktorego zależy jego świadomośc i poziom wewnętrznej energii. Techniki są ważne, ale bez świadomości czlowieka i peracy nad soba jako czlowiekiem, techniki to tepe narzędzia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum * Forum psychotroniczne ... Strona Główna -> Tematyka psychotroniczna ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin