Forum * Forum psychotroniczne ...
forum psychotroniczne, parapsychologiczne, metod niekonwencjonalnych * psychotronika.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum * Forum psychotroniczne ... Strona Główna -> Na każdy temat ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shaamans
AdministratorDołączył: 04 Sie 2007
Posty: 301
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:12, 24 Cze 2011    Temat postu: Polskie Towarzystwo Psychotroniczne

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne

HISTORIA STOWARZYSZENIA

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń parapsychologicznych istniejących w latach międzywojennych. Do 1938 r. działało ich wiele, a w Warszawie cztery: Polskie Towarzystwo Badań Psychicznych (1920 r. - prezes prof. inż. Alfons Crawier); Warszawskie Towarzystwo Psycho-fizyczne (1921 r. - prezes Prosper Szmurło); Polskie Towarzystwo Metapsychiczne (1927 r. - prezes Tadeusz Sokołowski); Polskie Stowarzyszenie Metapsychiczne im. drą Juliana Ochorowicza (1927).

W roku 1938 nastąpiło zjednoczenie organizacji o podobnych celach działających na terenie Rzeczypospolitej w Polskie Towarzystwo Parapsychologiczne z prezesem prof. A. Grawierem. W PRL pierwszą próbą działal­ności psychotronicznej było utworzenie w końcu 1972 r. z inicjatywy mgra Lecha E. Stefańskiego i Bogusława Choińskiego Międzynaukowej (inter­dyscyplinarnej) Sekcji Parapsychologieznej przy Klubie 3 Kontynenty.

W roku 1976 powstało Stowarzyszenie Radiestetów utworzone przez grupę osób działających w Sekcji Psychotroniki Polskiego Towarzystwa Cyberne­tycznego. W dniu 11 czerwca 1980 roku zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Radiestetów w Warszawie, które m.in. (w latach 1981 1983) było organizatorem pierwszych zakrojonych na skalę ogólnopolską sympo­zjów z zakresu parapsychologii. W dniu 12 grudnia 1983 roku zmienia na­zwę na Towarzystwo Psychotroniczne w Warszawie - jako bardziej adekwatną do charakteru działalności. Kontynuując działalność

Stowarzyszenia Radiestetów organizuje trzecie sympozjum Psychotronika 85. Jako pierwsze wydaje Biuletyn Psychotronika Trzecie oko. Prezes mgr Lech E. Stefański podejmuje wiele starań w celu integracji polskiego ruchu psychotronicznego i jego wysiłki zostają uwieńczone sukcesem - 5 lutego 1987 r. zostaje zarejestrowane Polskie Towarzystwo Psychotroniczne z powstałymi 24 oddziałami na terenie kraju. Prezesem zostaje mgr Lech E. Stefański. Od 1989 r. prezesem PTP jest mgr inż. Zofia Telesińska-Bratek.

Przemiany polityczno-gospodarcze w kraju odbiły się równiej na funkcjonowaniu Towarzystwa. Wiele oddziałów ze względów finansowych zawiesiło działalność, a część usamodzielniła się tworząc regionalne Stowarzyszenia, co dawało im lepsze możliwości przetrwania.

Wobec panujących praw wolnego rynku, rosnącej konkurencji związanej z powstawaniem szeregu organizacji o podobnym profilu działalności i zalewem kraju przez rodzimych i obcych uzdrawiaczy i innych cudotwórców, Polskie Towarzystwo Psychotroniczne stara się utrzymać opinię wiarygodnej, rzetelnej i uczciwej organizacji zrzeszającej wielu doskonałych fachowców z różnych dziedzin psychotroniki, uhonorowanych dyplomami Ekspert w zakresie. PTP przyznało również wielu znanym psychotronikom nie tylko z Towarzystwa - DYPLOM HONOROWY Rzeczoznawca w zakresie psychotroniki. Jak bardzo obydwa te dyplomy liczą się w kraju i za granicą świadczy fakt, że o ich przyznanie zwraca się do PTP wielu znanych bioenergoterapeutów i radiestetów nie należących do Towarzystwa.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne powstało w innej epoce, kontynu­uje swoją działalność mając uznanie świata medycznego, naukowego, wymiaru sprawiedliwości, mediów, ale przede wszystkim rzesz ludzi, którym w ciągu szeregu lat swego istnienia pomogło w przedziwnych kłopotach i tragediach - i to jest ogromny sukces całej polskiej psychotroniki.


Polskie Towarzystwo Psychotroniczne - stowarzyszenie będące organizacja pozarządowa, instytucja działająca na polu pomocy społecznej, powstałe i zarejestrowane w 1987 r. (nr KRS: 0000057139 1-baza danych organizacje pozarządowe]). Zajmuje się poznawaniem i badaniem zjawisk psychotronicznych oraz pokrewnych, a także wypracowywaniem metod racjonalnego ich wykorzystywania (szczególnie w sferze rozwoju psychofizycznego człowieka).

Historia


Polskie Towarzystwo Psychotroniczne jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń parapsychologicznych istniejących w latach międzywojennych. W roku 1938 nastąpiło zjednoczenie organizacji o podobnych celach działających na terenie Rzeczypospolitej w Polskie Towarzystwo Parapsychologiczne, którego prezesem został wówczas prof. A. Grawierem. Pierwszą próbą działal­ności psychotronicznej w PRL, było utworzenie z inicjatywy mgra Lecha E. Stefańskiego i Bogusława Choińskiego Międzynaukowej (inter­dyscyplinarnej) Sekcji Parapsychologicznej przy Klubie "3 Kontynenty" w 1972 r. Cztery lata później powstaje Stowarzyszenie Radiestetów, utworzone przez grupę osób działających w Sekcji Psychotroniki Polskiego Towarzystwa Cyberne­tycznego, które następnie w 1980 roku zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Radiestetów w Warszawie. W grudniu 1983 roku zmienia ono na­zwę na Towarzystwo Psychotroniczne w Warszawie. W wyniku starań prezesa mgr Lecha E. Stefańskiego, w celu integracji polskiego ruchu psychotronicznego, w lutym 1987 r. zostaje zarejestrowane Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (prezesem zostaje mgr Lech E. Stefański), z powstałymi wówczas 24 oddziałami na terenie kraju. Od 1989 r. prezesem PTP jest mgr inż. Zofia Telesińska-Bratek

Deklarowane działania PTP

Inspirowanie, organizowanie i prowadzenie badań na zlecenie.
Poszukiwania punktów poboru wody oraz wytyczanie studni i przemysłowych ujęć wody.
Dokonywanie oceny terenów i obiektów pod względem zagrożenia promieniowaniem geopatycznym oraz zabezpieczanie przed jego skutkami.
Lokalizowanie złóż mineralnych, obiektów archeologicznych i innych.
Udział w pracach międzynarodowych organizacji oraz w międzynarodowych imprezach zajmujących się psychotroniką i zagadnieniami pokrewnymi.
Organizowanie kursów dotyczących wiedzy psychotronicznej i egzaminów kwalifikacyjnych (przyznawanie odpowiednich uprawnień ekspertom).
Organizowanie odczytów, wykładów, wczasów szkoleniowo-relaksacyjnych.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne prowadzi działalność statutową i gospodarczą z zakresu psychotroniki. W zakres działalności statutowej wchodzą: wykłady o tematyce psychotronicznej uzupełniane przez wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej oraz najnowsze osiągnięcia nauki przedstawiane przez profesorów oraz ekspertów. Prowadzona jest biblioteka z bogatym księgozbiorem (m.in. "białe kruki") z zakresu parapsychologii. Organizowane są spotkania sekcji: bioenergoterapii, radiestezji, astrologii, doskonalenia umysłu, Ho'oponopono, Huny. W zakres działalności gospodarczej (zgodnie z zezwoleniami) należy za­liczyć usługi z bioenergoterapii, radiestezji, feng shui, psychografologii i inne.

O stowarzyszeniu:

Misja

Poznawanie i badanie zjawisk psychotronicznych i pokrewnych oraz wypracowywanie metod racjonalnego ich wykorzystywania dla dobra ogółu, a szczególnie rozwoju psychofizycznego człowieka.
Uświadamianie korzyści z wykorzystania zjawisk psychotronicznych oraz konieczności ochrony środowiska biologicznego przed promieniowaniem emitowanym m.in. przez cieki wodne.
Rozwijanie zdolności psychotronicznych człowieka.
Wykorzystanie metod psychotronicznych do podnoszenia sprawności psychofizycznej osób.
Prowadzenie badań w zakresie psychotroniki i zagadnień pokrewnych.

Prowadzone działania

Obszary działań

Ochrona zdrowia
- Ochrona i promocja zdrowia
Nauka, kultura, ekologia
- Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego
Inne
- Inne Prowadzone działania

Inspirowanie, organizowanie i prowadzenie badań na zlecenie.
Poszukiwania punktów poboru wody oraz wytyczanie studni i przemysłowych ujęć wody.
Dokonywanie oceny terenów i obiektów pod względem zagrożenia promieniowaniem geopatycznym oraz zabezpieczanie przed jego skutkami.
Lokalizowanie złóż mineralnych, obiektów archeologicznych i innych.
Udział w pracach międzynarodowych organizacji oraz w międzynarodowych imprezach zajmujących się psychotroniką i zagadnieniami pokrewnymi.
Organizowanie kursów dotyczących wiedzy psychotronicznej i egzaminów kwalifikacyjnych (przyznawanie odpowiednich uprawnień ekspertom).
Organizowanie odczytów, wykładów, wczasów szkoleniowo-relaksacyjnych.


ZADANIA PTP. Polskie Towarzystwo Psychotroniczne prowadzi działalność statutową i gospodarczą z zakresu psychotroniki. W zakres działalności statutowej wchodzą: wykłady o tematyce psychotronicznej uzupełniane przez wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej oraz najnowsze osiągnięcia nauki przedstawiane przez profesorów oraz ekspertów. Prowadzona jest biblioteka z bogatym księgozbiorem (m.in. białe kruki) z zakresu parapsychologii. Organizowane są spotkania sekcji: bioenergoterapii, radiestezji, astrologii, doskonalenia umysłu, Ho`oponopono, Huny. Uczestnicy tych spotkań pogłębiają wiedzę zdobytą na specjalistycznych kursach, oraz mogą zapoznać się i przebadać naj­nowszy sprzęt psychotroniczny dostępny w sprzedaży lub wykonany przez siebie. Prowadzone są kursy typu podstawowego i profesjonalnego w oparciu o najnowsze osiągnięcia tak własne jak i światowe z zakresu parapsychologii.

W zakres działalności gospodarczej (zgodnie z zezwoleniami) należy za­liczyć usługi z bioenergoterapii, radiestezji, feng shui, psychografologii, horoskopy i świecowanie uszu. BIOENERGOTERAPIA - wspomaganie organizmu; RADIESTEZJA - ekspertyzy mieszkań, instalowanie odpromienników, badanie działek
pod zabudowę, tyczenie studni; Feng Shui - aranżacja mieszkań i firm; PSYCHOGRAFOLOGIA; ASTROLOGIA, HOROSKOPY: astrologiczne, numerologiczne, NUMEROLOGIA, CZYTANIE Z KART: Tarot.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (PTP), rok zał. 1976, organizuje szkolenia i wykonuje usługi z różnych specjalności psychotroniki jak: bioenergoterapia, radiestezja, Feng Shui, Huna, astrologia, numerologia, świecowanie uszu i inne. Ponadto prowadzone są odczyty z psychotroniki, medycyny niekonwencjonalnej i tradycyjnej, na Politechnice Warszawskiej. Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści. Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


------------------
Cytat:
Polskie Towarzystwo Psychotroniczne

HISTORIA STOWARZYSZENIA

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń parapsychologicznych istniejących w latach międzywojennych. Do 1938 r. działało ich wiele, a w Warszawie cztery: Polskie Towarzystwo Badań Psychicznych (1920 r. - prezes prof. inż. Alfons Crawier); Warszawskie Towarzystwo Psycho-fizyczne (1921 r. - prezes Prosper Szmurło); Polskie Towarzystwo Metapsychiczne (1927 r. - prezes Tadeusz Sokołowski); Polskie Stowarzyszenie Metapsychiczne im. drą Juliana Ochorowicza (1927).

W roku 1938 nastąpiło zjednoczenie organizacji o podobnych celach działających na terenie Rzeczypospolitej w Polskie Towarzystwo Parapsychologiczne z prezesem prof. A. Grawierem. W PRL pierwszą próbą działal­ności psychotronicznej było utworzenie w końcu 1972 r. z inicjatywy mgra Lecha E. Stefańskiego i Bogusława Choińskiego Międzynaukowej (inter­dyscyplinarnej) Sekcji Parapsychologieznej przy Klubie 3 Kontynenty.

W roku 1976 powstało Stowarzyszenie Radiestetów utworzone przez grupę osób działających w Sekcji Psychotroniki Polskiego Towarzystwa Cyberne­tycznego. W dniu 11 czerwca 1980 roku zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Radiestetów w Warszawie, które m.in. (w latach 1981 1983) było organizatorem pierwszych zakrojonych na skalę ogólnopolską sympo­zjów z zakresu parapsychologii. W dniu 12 grudnia 1983 roku zmienia na­zwę na Towarzystwo Psychotroniczne w Warszawie - jako bardziej adekwatną do charakteru działalności. Kontynuując działalność

Stowarzyszenia Radiestetów organizuje trzecie sympozjum Psychotronika 85. Jako pierwsze wydaje Biuletyn Psychotronika Trzecie oko. Prezes mgr Lech E. Stefański podejmuje wiele starań w celu integracji polskiego ruchu psychotronicznego i jego wysiłki zostają uwieńczone sukcesem - 5 lutego 1987 r. zostaje zarejestrowane Polskie Towarzystwo Psychotroniczne z powstałymi 24 oddziałami na terenie kraju. Prezesem zostaje mgr Lech E. Stefański. Od 1989 r. prezesem PTP jest mgr inż. Zofia Telesińska-Bratek.

Przemiany polityczno-gospodarcze w kraju odbiły się równiej na funkcjonowaniu Towarzystwa. Wiele oddziałów ze względów finansowych zawiesiło działalność, a część usamodzielniła się tworząc regionalne Stowarzyszenia, co dawało im lepsze możliwości przetrwania.

Wobec panujących praw wolnego rynku, rosnącej konkurencji związanej z powstawaniem szeregu organizacji o podobnym profilu działalności i zalewem kraju przez rodzimych i obcych uzdrawiaczy i innych cudotwórców, Polskie Towarzystwo Psychotroniczne stara się utrzymać opinię wiarygodnej, rzetelnej i uczciwej organizacji zrzeszającej wielu doskonałych fachowców z różnych dziedzin psychotroniki, uhonorowanych dyplomami Ekspert w zakresie. PTP przyznało również wielu znanym psychotronikom nie tylko z Towarzystwa - DYPLOM HONOROWY Rzeczoznawca w zakresie psychotroniki. Jak bardzo obydwa te dyplomy liczą się w kraju i za granicą świadczy fakt, że o ich przyznanie zwraca się do PTP wielu znanych bioenergoterapeutów i radiestetów nie należących do Towarzystwa.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne powstało w innej epoce, kontynu­uje swoją działalność mając uznanie świata medycznego, naukowego, wymiaru sprawiedliwości, mediów, ale przede wszystkim rzesz ludzi, którym w ciągu szeregu lat swego istnienia pomogło w przedziwnych kłopotach i tragediach - i to jest ogromny sukces całej polskiej psychotroniki.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne - stowarzyszenie będące organizacja pozarządowa, instytucja działająca na polu pomocy społecznej, powstałe i zarejestrowane w 1987 r. (nr KRS: 0000057139 1-baza danych organizacje pozarządowe]). Zajmuje się poznawaniem i badaniem zjawisk psychotronicznych oraz pokrewnych, a także wypracowywaniem metod racjonalnego ich wykorzystywania (szczególnie w sferze rozwoju psychofizycznego człowieka).

Historia

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń parapsychologicznych istniejących w latach międzywojennych. W roku 1938 nastąpiło zjednoczenie organizacji o podobnych celach działających na terenie Rzeczypospolitej w Polskie Towarzystwo Parapsychologiczne, którego prezesem został wówczas prof. A. Grawierem. Pierwszą próbą działal­ności psychotronicznej w PRL, było utworzenie z inicjatywy mgra Lecha E. Stefańskiego i Bogusława Choińskiego Międzynaukowej (inter­dyscyplinarnej) Sekcji Parapsychologicznej przy Klubie "3 Kontynenty" w 1972 r. Cztery lata później powstaje Stowarzyszenie Radiestetów, utworzone przez grupę osób działających w Sekcji Psychotroniki Polskiego Towarzystwa Cyberne­tycznego, które następnie w 1980 roku zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie Radiestetów w Warszawie. W grudniu 1983 roku zmienia ono na­zwę na Towarzystwo Psychotroniczne w Warszawie. W wyniku starań prezesa mgr Lecha E. Stefańskiego, w celu integracji polskiego ruchu psychotronicznego, w lutym 1987 r. zostaje zarejestrowane Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (prezesem zostaje mgr Lech E. Stefański), z powstałymi wówczas 24 oddziałami na terenie kraju. Od 1989 r. prezesem PTP jest mgr inż. Zofia Telesińska-Bratek

Deklarowane działania PTP

Inspirowanie, organizowanie i prowadzenie badań na zlecenie.
Poszukiwania punktów poboru wody oraz wytyczanie studni i przemysłowych ujęć wody.
Dokonywanie oceny terenów i obiektów pod względem zagrożenia promieniowaniem geopatycznym oraz zabezpieczanie przed jego skutkami.
Lokalizowanie złóż mineralnych, obiektów archeologicznych i innych.
Udział w pracach międzynarodowych organizacji oraz w międzynarodowych imprezach zajmujących się psychotroniką i zagadnieniami pokrewnymi.
Organizowanie kursów dotyczących wiedzy psychotronicznej i egzaminów kwalifikacyjnych (przyznawanie odpowiednich uprawnień ekspertom).
Organizowanie odczytów, wykładów, wczasów szkoleniowo-relaksacyjnych.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne prowadzi działalność statutową i gospodarczą z zakresu psychotroniki. W zakres działalności statutowej wchodzą: wykłady o tematyce psychotronicznej uzupełniane przez wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej oraz najnowsze osiągnięcia nauki przedstawiane przez profesorów oraz ekspertów. Prowadzona jest biblioteka z bogatym księgozbiorem (m.in. "białe kruki") z zakresu parapsychologii. Organizowane są spotkania sekcji: bioenergoterapii, radiestezji, astrologii, doskonalenia umysłu, Ho'oponopono, Huny. W zakres działalności gospodarczej (zgodnie z zezwoleniami) należy za­liczyć usługi z bioenergoterapii, radiestezji, feng shui, psychografologii i inne.

O stowarzyszeniu:

Misja

Poznawanie i badanie zjawisk psychotronicznych i pokrewnych oraz wypracowywanie metod racjonalnego ich wykorzystywania dla dobra ogółu, a szczególnie rozwoju psychofizycznego człowieka.
Uświadamianie korzyści z wykorzystania zjawisk psychotronicznych oraz konieczności ochrony środowiska biologicznego przed promieniowaniem emitowanym m.in. przez cieki wodne.
Rozwijanie zdolności psychotronicznych człowieka.
Wykorzystanie metod psychotronicznych do podnoszenia sprawności psychofizycznej osób.
Prowadzenie badań w zakresie psychotroniki i zagadnień pokrewnych.

Prowadzone działania

Obszary działań

Ochrona zdrowia
- Ochrona i promocja zdrowia
Nauka, kultura, ekologia
- Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego
Inne
- Inne Prowadzone działania

Inspirowanie, organizowanie i prowadzenie badań na zlecenie.
Poszukiwania punktów poboru wody oraz wytyczanie studni i przemysłowych ujęć wody.
Dokonywanie oceny terenów i obiektów pod względem zagrożenia promieniowaniem geopatycznym oraz zabezpieczanie przed jego skutkami.
Lokalizowanie złóż mineralnych, obiektów archeologicznych i innych.
Udział w pracach międzynarodowych organizacji oraz w międzynarodowych imprezach zajmujących się psychotroniką i zagadnieniami pokrewnymi.
Organizowanie kursów dotyczących wiedzy psychotronicznej i egzaminów kwalifikacyjnych (przyznawanie odpowiednich uprawnień ekspertom).
Organizowanie odczytów, wykładów, wczasów szkoleniowo-relaksacyjnych.

ZADANIA PTP. Polskie Towarzystwo Psychotroniczne prowadzi działalność statutową i gospodarczą z zakresu psychotroniki. W zakres działalności statutowej wchodzą: wykłady o tematyce psychotronicznej uzupełniane przez wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej oraz najnowsze osiągnięcia nauki przedstawiane przez profesorów oraz ekspertów. Prowadzona jest biblioteka z bogatym księgozbiorem (m.in. białe kruki) z zakresu parapsychologii. Organizowane są spotkania sekcji: bioenergoterapii, radiestezji, astrologii, doskonalenia umysłu, Ho`oponopono, Huny. Uczestnicy tych spotkań pogłębiają wiedzę zdobytą na specjalistycznych kursach, oraz mogą zapoznać się i przebadać naj­nowszy sprzęt psychotroniczny dostępny w sprzedaży lub wykonany przez siebie. Prowadzone są kursy typu podstawowego i profesjonalnego w oparciu o najnowsze osiągnięcia tak własne jak i światowe z zakresu parapsychologii.

W zakres działalności gospodarczej (zgodnie z zezwoleniami) należy za­liczyć usługi z bioenergoterapii, radiestezji, feng shui, psychografologii, horoskopy i świecowanie uszu. BIOENERGOTERAPIA - wspomaganie organizmu; RADIESTEZJA - ekspertyzy mieszkań, instalowanie odpromienników, badanie działek
pod zabudowę, tyczenie studni; Feng Shui - aranżacja mieszkań i firm; PSYCHOGRAFOLOGIA; ASTROLOGIA, HOROSKOPY: astrologiczne, numerologiczne, NUMEROLOGIA, CZYTANIE Z KART: Tarot.

Polskie Towarzystwo Psychotroniczne (PTP), rok zał. 1976, organizuje szkolenia i wykonuje usługi z różnych specjalności psychotroniki jak: bioenergoterapia, radiestezja, Feng Shui, Huna, astrologia, numerologia, świecowanie uszu i inne. Ponadto prowadzone są odczyty z psychotroniki, medycyny niekonwencjonalnej i tradycyjnej, na Politechnice Warszawskiej. Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści. Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez shaamans dnia Pią 11:21, 24 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Pią 11:46, 24 Cze 2011    Temat postu:

Psychotronika - interdyscyplinarna nauka, wiedza utworzona w 1973 roku na I Międzynarodowym Kongresie Badań Psychotronicznych w Pradze, na którym podjęto decyzję o konieczności podjęcia szeroko zakrojonych badań nad różnymi - niezbadanymi dotąd, bądź kategorycznie odrzuconymi przez naukę - zjawiskami.

Definicja zmodyfikowana na Pierwszym Polskim Kongresie Psychotroniki przez Radę Naukową ds. nomenklatury w Łodzi 26 października 1991 roku: Psychotronika - nauka interdyscyplinarna, mówiąca o siłach działających na odległość i o interakcjach zachodzących pomiędzy organizmami żywymi a ich środowiskiem, przy czym pojęcie środowiska jest rozszerzone do wpływów Układu Słonecznego i kosmosu.

Psychotronika korzysta z dorobku psychologii, biofizyki oraz antropologii. Nazwę tę zaproponował francuski inżynier Fernand Clerc, psychotronika wchłonęła między innymi tematykę parapsychologiczną, stawiając sobie za cel naukowe poznanie fizykalnych przyczyn takich zjawisk, jak telepatia, psychokineza, zjawiska mediumiczne.

Szczególnym obiektem badań w psychotronice jest "pole energetyczne", odróżniające się od pól energetycznych znanych nauce (elektrycznego, magnetycznego) swoją strukturą, nieuchwytną dla jakiegokolwiek aparatu badawczego mogącego dać sprawdzalny wynik badania, określaną przez szereg koncepcji teoretycznych, wśród których na czoło wysuwają się teorie "biograwitacji" i "pola morfogenetycznego".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum * Forum psychotroniczne ... Strona Główna -> Na każdy temat ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin